Zimowe miesiące dobiegły już końca, więc niebawem nadejdzie ciepła wiosna, a wraz z nią wiosenne porządki. Jeśli nie udało ci się wyczyścić i skontrolować komina, to może najwyższy czas, chyba że może myślisz, że skoro koniec grzewczy się już kończy a nic nie wydarzyło się w okresie grzewczym, sadza mi się nie zapaliła to zaoszczędzę sobie parę złotych i poczekam z czyszczeniem do następnej jesieni.

Nic bardziej mylnego nie mogłeś pomyśleć!

W rzeczywistości koniec sezonu grzewczego jest idealnym czasem na roczne czyszczenia i kontrole kominiarskie.

Wiosenne czyszczenie komina może zmniejszyć ryzyko pożaru komina, zmniejszyć ryzyko zatrucia tlenkiem węgla lub uszkodzenia komina.

ZMNIEJSZ RYZYKO POŻARU I ZATRUCIA TLENKIEM WĘGLA

Wiosną kominiarz usunie wszelką zalegającą sadzę w twoim przewodzie kominowym oraz przygotuje pozostałe przewody kominowe na nadchodzący rok.

Nagromadzenie łatwopalnego kreozotu jest główną przyczyna pożaru kominów, co oznacza, że oczyszczeni go z komina drastycznie zmniejsza ryzyko jego zapłonu.

Zablokowanie twojego komina czopem sadzy , ptasim gniazdem, gruzem lub liśćmi może także doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla. Jeśli zapomnisz o tym przed następnym sezonem grzewczym narażasz w ten sposób siebie i swoją rodzinę na wypadek lub co gorsza utratę życia.

Ponadto pozostawiona sadza jest silnie żrąca. Jeśli pozostawisz ją w kominie do następnej jesieni zwlekając z jej wyczyszczeniem pozwolisz, aby te żrące kwasy niszczyły wnętrze twojego komina.

Nagromadzona warstwa sadzy w kominie w połączeniu z wilgocią letnich miesięcy może stworzyć śmierdzącą maź która wniknie w głębsze warstwy twojego komina pozostawiając na długie miesiące nieprzyjemny zapach wędzonego drewna lub czarne plamy na ścianie kominowej we wnętrzach twojego domu

Kontrola kominiarska po ciężkiej zimie może wykazać także uszkodzenia obróbek kominiarskich, odpryski w kominie, uszkodzenia czapy, lub brak zabezpieczeń przed gniazdującymi ptakami właśnie wiosną.

Jeśli pomniejsze uszkodzenia zostaną przez ciebie zignorowane, twoja obojętność może doprowadzić do poważniejszych następstw, które mogą kosztować cię znacznie więcej niż rutynowa kontrola. Zaoszczędzone dziś kilkaset złotych za jakiś czas może ci przynieść dużo większe straty finansowe

Jeśli zależy ci na dobrej kondycji twojego komina w nadchodzącym roku, zadzwoń do nas pod nr 508348876.

Pamiętaj! NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO NA CZYSZCZENIE KOMINA!

Polub i udostępnij: