Większość właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy z tego, że coroczna profesjonalna kontrola przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów spalinowych i dymowych jest niezmiernie ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa budynku i jego  użytkowników.

Zaproszenie  doświadczonego profesjonalnego  kominiarza nie zawsze jest łatwym zadaniem.

Aby pomóc Ci w tym procesie , podpowiem że zanim zaprosisz Fachowego kominiarza  możesz mu  zadać kilka pytań, aby upewnić się, że otrzymasz najlepszą jakość usług.

  1. Poproś o szczegółowy opis oferowanych usług. Wykwalifikowany kominiarz powinien być w stanie wyjaśnić procedury i sprzęt, którego używa do wykonania każdego rodzaju usługi kominowej, którą oferuje.
  2. Zapytaj i sprawdź, czy Twój kominiarz posiada certyfikaty, uprawnienia, szkolenia,  licencje, czy jest  ubezpieczony i związany członkostwem z jakąś organizacją kominiarską zaświadczającą o jego Fachowości.
  3. Zapytaj, jak długo prowadzi swoją działalność. Firma działająca od dłuższego czasu na rynku jest silnym wskaźnikiem zadowolenia klienta.
  4. Zapytaj, czy za usługę, za którą zapłacisz otrzymasz paragon lub fakturę VAT.
  5. Zapytaj czy dostaniesz dokument (opinię kominiarską lub protokół ) potwierdzający fachowo wykonaną usługę wraz z opisem wykonanych czynności zapewniających o bezpiecznym użytkowaniu wyczyszczonych przewodów kominowych lub z zaleceniami pokontrolnymi  i wskazówkami ich naprawy.
Polub i udostępnij: